huippu uinti black 300dpi

UiTa-Gaalaa juhlittiin 26.1.

26.1. järjestettiin seuran perinteinen palkintojenjakotilaisuus UiTa-Gaala. Tänä vuonna juhlittiin seuran 5-vuotis taivalta ja Gaalasta olikin rakennettu valtavan hieno. Paikkana oli viime vuoden tapaan Sampolan juhlasali. Paikalla oli komeat n. 400 henkilöä. Gaala alkoi Sampolan ruokalassa kakkutarjoilulla. Illan aikana kuultiin puheenjohtajan terveiset, valmentajien puhe, uimarin puhe, Hämeen Liikunnan ja Urheilun tervehdys UiTalaisille sekä Stand Up-esitys Arimo Mustosen vetämänä. 

Juhlagaalan kunniaksi palkintoja ja muistamisia jaettiin aiempaa enemmän.

Alla palkintojen ja kunniamerkkien saajat sekä kuvagalleria:
Palkinnot osa 1
Palkinnot osa 2
Kuvagalleria

Kiitos kaikille mukanaolleille sekä järjestelyihin osallistuneille.
DSC 0118

Yhteistyössä

ksc logo valko kelta Selkafix logo web stacked rgb    image.pngSublogo uusiCMTurtolaLogo0217 A4Pihlajalinna logo terttu vaaka    atro vuolleolympic trainer center   swimshop   tampere lietsu    VALO banner 250x150pix 31010