huippu uinti black 300dpi

Upeat IKM-finaalit

Vaasassa uituihin IKM-finaaleihin selvisi ennätykselliset 25 UiTan uimaria. Jo kisoihin päästäkseen uimarit uivat ennätyksensä lähes joka lajissa. Sama tahti jatkui finaaleissa. Ennätysten lisäksi tuli myös pistesijoja ja mitaleita. Seuran suurin mitalirohmu oli Ina Pollari neljällä mitalillaan hopeiset tuli 400 sekauinnista ja 200 rintauinnista. Pronssia Ina otti 200 perhosuinnista ja 100 rintauinnista. Joukkueemme ainoan kultamitalin ui Emma von Dickoff 200 rintauinnissa. Emma otti myös pronssimitalin 400 sekauinnissa. Akseli Hakala sijoittui toiseksi 200 selkäuinissa ja Siiri Arjanmaa nappasi hienon taistelupronssin 100 perhosuinnissa.

Seurojen välisessä pistekilpailussa Uinti Tampere oli hienosti yhdeksäs 166 pisteellä.

Emma vD

Yhteistyössä

ksc logo valko kelta Selkafix logo web stacked rgb    image.pngSublogo uusiCMTurtolaLogo0217 A4Pihlajalinna logo terttu vaaka    atro vuolleolympic trainer center   swimshop   tampere lietsu    VALO banner 250x150pix 31010