huippu uinti black 300dpi

Lisää panostusta valmennukseen – Valmennuspäällikkö Mika Kekäläinen valmentamaan nuorten edustusryhmää

Seuran valmennus vahvistuu entisestään. Valmennuspäällikkömme ottaa vastuulleen nuorten edustusryhmän. Nuorten edustusryhmään kootaan seuran potentiaalisimmat nuorten SM-uimarit. Ryhmän kokoonpano vahvistetaan kesällä ja harjoittelu käynnistetään tulevan kauden alussa elokuussa.

UiTalla on moneen ikäryhmään päätoiminen ammattivalmentaja. Tämän lisäksi paljon oto-valmentajia, jotka täydentävät osaamisellaan kokonaisuuden. Valmennusosaamisemme on aivan maan kärkiluokkaa.

Keppi palaa vastuuvalmentajaksi kahden vuoden tauon jälkeen. Ennen Tampereelle siirtymistä hän on valmentanut aikuisten ja nuorten huippu-uimareita Norjassa ja Helsingissä. Kepin uimarit ovat saavuttaneet mitaleita kansallisissa ja kansainvälisissä arvokilpailuissa.

Seuran valmennuspäällikkyys on edelleen Kepin päätyö.

Näyttökuva 2016 03 31 kello 13.00.18

Yhteistyössä

ksc logo valko kelta Selkafix logo web stacked rgb    image.pngSublogo uusiCMTurtolaLogo0217 A4Pihlajalinna logo terttu vaaka    atro vuolleolympic trainer center   swimshop   tampere lietsu    VALO banner 250x150pix 31010