huippu uinti black 300dpi

Kevään vesipallokoulun ja taitouinnin alkeisryhmän ilmoittautuminen auennut
 • Slide6
 • Slide2
 • Tyhy Kansikuva
 • Slide1
 • Slide3
 • Slide5

Kultakalauinnit 21.05.2017

Hei!

Kauden päätapahtuma Tekniikkakoululaisille ja Kilpauintikoululaisille on Kultakalauinnit jotka toimivat harjoituskilpailuna uimareille.

Paikalla on uimassa vain Kilpauintikoululaisia ja Tekniikkakoululaisia.

Tarkoituksena on testata kauden aikana opitut taidot. Osalle uimareista tämä toimii myöskin näyttökisana kilparyhmiin siirtymiselle.

Kaikki uimarit on ilmoitettu kisoihin. Valmentajat ovat valinneet kaikille nykyisten taitojen mukaiset lajit joten kaikki suoriutuvat varmasti hyvin uinneistaan. Mikäli uimarinne ei jostain syystä pääse osallistumaan ilmoittakaa siitä pikimmiten ryhmän vastuuvalmentajalle.

Kisat ovat siis sunnuntaina 21.05.2017 Kalevan uimahallin uudella puolella (25m allas.)

Aikataulu:

 • - Kaikki uimarit tulevat hallin pääaulaan kello 16:30 mennessä josta siirrytään valmentajien johdolla ulos verryttelemään
 • - Samaan aikaan myös toimitsijoiksi tulevat vanhemmat tulevat hallin pääaulaan josta heidät ohjeistetaan tehtäviinsä. Tarkemmat toimitsijaohjeet lähetetään ilmoittautuneille toimitsijoille tämän viikon perjantaina.
 • - Noin puolen tunnin ulkoverryttelyn jälkeen uimarit siirtyvät sisälle halliin ja aloittavat verryttelyn altaassa.
 • - Halliin 25m radan puolelle on rakennettu katsomo johon katsojiksi tulevat vanhemmat päästetään hallin takaovesta ( suuren ruohokentän puolelta) kello 17:15 alkaen. Hallissa ei saa käyttää ulkojalkineita joten mukaan on hyvä varata puhtaat sisäjalkineet.
 • - Kilpailut alkavat kello 17:30 ja päättyvät noin 19:30
 • - Kilpailujen lopussa kaikki uimarit saavat osallistumismitalin. 100m sekauintia hyväksytysti suorittaneet uimarit palkitaan myös Uimaliiton mitalilla.
Tervetuloa kisoihin!

./Harri
Kurssit
Uintikilpailut
Seuravarusteet

Uutisia

Kauppaneuvos Kalle Kaiharin tukisäätiö jakoi kultainen kiekko stipendejä Pirkanmaalaisille urheilijoille. Seuramme edustusryhmän uimari Kalle Pyykkönen pokkasi itselleen stipendin juhlatilaisuudessa 22.1. Onnea...
Thumbnail UiTa-Gaala 16.1.
17.01.2019
16.1. järjestettiin seuran perinteinen palkintojenjakotilaisuus UiTa-Gaala.  Paikalla oli komeat n. 400 henkilöä. Gaala alkoi Sampolan ruokalassa tarjoilulla. Illan aikana kuultiin puheenjohtajan...
Katso kaikkiUutiset  

FACEBOOK

INSTAGRAM

uintitampere
Taas on se aika vuodesta, kun lukiolaiset muuttuvat prinsseiksi ja prinsessoiksi. UiTan uimareista wanhoja tanssivat muun muassa Mila ja Tatu!💙 #uintitampere #wanhat2019

Lue lisää

POP Vakuutus

Yhteistyössä

ksc logo valko kelta Selkafix logo web stacked rgb    image.pngSublogo uusiCMTurtolaLogo0217 A4Pihlajalinna logo terttu vaaka    atro vuolleolympic trainer center   swimshop   tampere lietsu    VALO banner 250x150pix 31010